شماره تماس مستقیم : 09128674008 --

کلمپ استیل

کلمپ استیل قطعه ای است که برای اتصال شیرآلات، لوله ها و... به کار می رود. در این قطعه اتصال از طریق دو فرول یا تی سی صورت می گیرد. این فرول ها شیاری دارند که از طریق آن و با کمک یک واشر به یکدیگر متصل می شوند. کلمپ های استیل در صنایع مختلف به ویژه صنایع غذایی و دارویی بسیار پرکاربردند. گاهی در خطوط لوله یا خطوط الکتریکی نمی توان از اتصالات دیگر استفاده کرد. در چنین شرایطی کلمپ می تواند به بهترین شکل اتصالی ایمن و مطمئن ایجاد کند.

 

برای اطلاع از از قیمت و استعلام موجودی لطفا با شماره 09128674008 تماس بگیرید.

 

 کلمپ استیل

کلمپ استیل

تنوع کلمپ های استیل

انواع کلمپ استیل همچون سایر اتصالات مورد استفاده در صنایع با مشخصات متنوع ساخته می شوند. این قطعات می توانند از نظر سایز، گرید استیل، میزان تحمل فشار و دیگر مشخصات بسیار متنوع باشند. تنوع در کاربردهای این نوع از اتصالات موجب شده که آن ها را با مشخصات گوناگون تولید کنند.

سایز انواع کلمپ استیل به کاربرد آن ها بستگی دارد. برای نمونه سایز بسیاری از کلمپ های مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی در محدوده ۱۹ الی ۱۰۲ میلی متر قرار دارد. همچنین جنس کلمپ های استیل غالبا از استیل ۳۰۴، ۳۱۶، L۳۰۴ و L۳۱۶ است. البته کلمپ نیز همچون بسیاری از قطعات فلزی می تواند با آلیاژهای مختلف تولید شود، ولی معمولا کلمپ های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ به دلیل ویژگی های خود پرکاربردترند.

کلمپ استیل از نظر ساختار در چهار مدل انواع کلمپ سوراخ دار یا بست دار، کلمپ یکپارچه، کلمپ کامل یا کلمپ نیمه تولید می شود. از این کلمپ ها در مواردی چون اتصال، نگهداری یا بستن مسیر لوله ها و انشعابات استفاده می شود. کلمپ های استیل را می توان از نظر اجزای تشکیل دهنده آن ها نیز دسته بندی کرد.

کلمپ استیل چه کاربردهایی دارد؟

کلمپ استیل به عنوان یک اتصال در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. تقریبا در هر فعالیتی که نیاز به اتصال قطعات یا شیرآلات وجود دارد می توان از کلمپ های استیل استفاده کرد. در این مورد به طور ویژه می توانیم به صنایع غذایی و دارویی اشاره کنیم که از جمله مهمترین موارد استفاده از کلمپ استنلس استیل به شمار می روند.

کلمپ استنلس استیل به دلیل برخورداری از ویژگی هایی چون مقاومت بالا در برابر حرارت، خوردگی و زنگ زدگی و استحکام مناسب از بهترین اتصالات مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی است.

 کلمپ استیل

کلمپ استیل

مزایای کلمپ های استیل

استفاده از کلمپ استیل مزیت های متعددی به دنبال دارد. این نوع اتصال از متریالی مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، خوردگی و صدمات فیزیکی برخوردار است، به همین دلیل طول عمر بالایی دارد. به ویژه انواع کلمپ استنلس استیل، از نظر دوام و حفظ کیفیت در دسته اتصالات مرغوب و باکیفیت جای دارند. سهولت نصب و اتصال و قیمت مناسب نیز از دیگر مزیت های کلمپ های استیل است که موجب شده این قطعات در صنعت پرکاربرد باشند.

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :