شماره تماس مستقیم : 09128674008 --

مفتول استیل

مشخصات مفتول استیل

مفتول استیل از استیل های ضدزنگ می باشد که از خواص مکانیکی خوب و بالایی برخوردار است و علاوه بر این بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد و قابلیت کششی خوبی را دارا می باشد و در برابر نیروی خمشی و کششی بسیار مقاوم است. این محصول در انواع و گرید های مختلف تولید می شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

مفتول های استیل در دو نوع براق و مات موجود می باشند و مقاومت خوبی را در برابر خوردگی و پوسیدگی از خود نشان می دهد. از جمله کاربرد های این محصول می توان به استفاده از آن در صنعت کشتی سازی، صنعت پزشکی، صنایع کشاورزی، فنر سازی، ساخت پیچ و مهره، ساخت اتصال دهنده ها، فرآوری مواد غذایی، کارخانه کاغذ، صنایع نفت، اتومبیل و... اشاره کرد.

مفتول های استیل قبل از وارد شدن به بازار بر روی آن ها آزمایش های مختلف برای اطمینان از کیفیت آن انجام می شود که این آزمایش ها عبارت است از:

تست خم، تست بسته بندی، تست کشش توسط دستگاه های رایانه ای، تست سختی، تست پیچش، آزمایش سرد، آنالایزر ترکیبات شیمیایی، آزمایش آلودگی رادیواکتیو

مفتول استیل 304

مفتول استیل 304 جز رایج ترین و پرکاربردترین مفتول های استیل ضدزنگ می باشد که علاوه بر آهن که به عنوان جز اصلی این مفتول می باشد از 18 تا 20 درصد کروم و 8 الی 10.5 درصد نیکل تشکیل شده است.

این محصول مقاومت خوبی را در برابر خوردگی دارد و شکل پذیری آن بسیار آسان است و به راحتی به اشکال مختلف تبدیل می شود. همچنین از قابلیت جوشکاری خوبی برخوردار است به همین دلیل کاربرد های فراوانی دارد و به طور کلی از آن در زمینه های صنعتی، حمل و نقل و معماری استفاده می گردد.

مفتول استیل نسوز

مفتول استیل نسوز در انواع و گرید های مختلف در بازار موجود می باشند که به دلیل داشتن عناصری مثل کروم و نیکل از مقاومت خوبی در برابر خوردگی و پوسیدگی برخوردار می باشند و همین طور که از اسم این مفتول مشخص است مقاومت خوبی را در برابر حرارت و دمای بالا از خود نشان می دهد.

علت نسوز بودن این گونه مفتول ها به دلیل کروم موجود در آن است که هر چه مقدار این عنصر به کار رفته بیشتر باشد درجه حرارت بیشتری را می تواند تحمل کند. بنابراین کروم به عنوان ماده اصلی و موثرترین عنصر در این مفتول ها به شمار می آید به همین دلیل از این استیل های نسوز در بسیاری از کوره ها و لوله های بخار، دیگ های بخار، گرم کننده ها و... استفاده های فراوانی می شود.

 مفتول استیل 304

                                   مفتول استیل

مفتول استیل فنری

مفتول استیل فنری یک محصول پرکاربرد که در تولید انواع مختلف فنر و کابل های صنعتی از آن استفاده می شود. علاوه بر این این محصول نیز در گرید های مختلف موجود می باشد و با توجه به نوع آن کاربرد های متفاوتی را دارا می باشد.

این مفتول ها دارای حداقل 10 درصد کروم است و میزان کربن آن نیز به 1.2 می درسد. میزان کربن بیشتر در این محصول سبب افزایش سختی آن می شود و به همین دلیل حالت فنری پیدا می کند.

مفتول استیل 316

مفتول استیل 316 معمولا به دو صورت شاخه و کلاف به بازار عرضه می گردد. این محصول ضد زنگ در برابر بسیاری از عوامل فیزیکی و مکانیکی مثل خوردگی، رطوبت، زنگ و دمای بالا مقاومت خوب و قابل توجهی را دارا می باشد.

علاوه بر این در برابر بسیاری از مواد شیمیایی آلی و غیر آلی، رنگ و رسوبات نیز مقاوم می باشد و به راحتی تمیز می شوند و در بسیاری از صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین تولید لوازم خانگی کاربرد دارد.

مفتول استیل ضدزنگ

مفتول استیل ضدزنگ در سایز ها و گرید های مختلف تولید و در بازار عرضه می گردد. این مفتول دارای مقاومت و دوام بالا می باشد و همان طور که از نام آن مشخص است در برابر زنگ زدگی مقاوم می باشد.

این مفتول ضد زنگ در بسیاری از صنایع بافندگی، کشاورزی، پزشکی، فنرسازی و... کاربرد دارد.

 مفتول استیل 304

                               مفتول استیل

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :