شماره تماس مستقیم : 09128674008 --

ورق استیل 316

مشخصات ورق استیل 316

ورق استیل 316 در واقع از نظر خواص فیزیکی و مکانیکی بسیار شبیه به ورق استیل 304 می باشد و جز دومین استیل رایج و پرکاربرد می باشد. در این ورق استیل 2 تا 3 درصد عنصر مولیبدن اضافه شده است که این عنصر باعث افزایش مقاومت این محصول در برابر خوردگی و همچنین سبب بهبود خواص مکانیکی و استحکام و دوام بالای این ورق می شود.

از آنجایی که مقاومت این محصول در برابر مواد اسیدی و شیمیایی بالا می باشد و در برابر این موارد دچار خوردگی و یا پوسیدگی نمی گردد از آن در بسیاری از صنایع صنعتی و شیمیایی استفاده می شود. علاوه بر این می توان از این ورق استیل در فضا ها و مکان های باز و ساحلی که حاوی نمک زیاد باشد استفاده کرد و به دلیل ویژگی و خاصیت غیر واکنشی این محصول می توان آن را در ساخت بسیاری از وسایل پزشکی جراحی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار داد.

از دیگر کاربرد های این محصول می توان به استفاده از آن در ساخت انواع اتصال دهنده ها، مبدل های حرارتی، اتصالات قایق، در ساخت پنل های معماری و نرده ها، ساخت تجهیزات آماده سازی مواد غذایی و... اشاره کرد.

از دیگر مشخصات این محصول مقاومت آن در برابر حرارت می باشد که می تواند دمای بین 870 تا 925 درجه سانتی گراد را به صورت متناوب و یکنواخت بدون هیچ گونه اکسید شدن تحمل کند. ورق استیل 316 همچنین قابلیت جوش پذیری فوق العاده ای را با تمام روش های استاندارد چه با فلز پرکننده و چه بدون فلز پرکننده دارا می باشد.

ورق استیل 316 ال

ورق استیل 316 با استیل 316 ال شباهت های زیادی دارند و هر دو جز پرکاربردترین ورق های استیل می باشد اما با توجه شباهت های بسیاری که دارند از نظر خواص مکانیکی و ساختار شیمیایی دارای تفاوت هایی نیز می باشند.

ورق استیل 316L در واقع یکی از زیر مجموعه های استیل 316 می باشد که این ورق از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار است. همچنین جوش پذیری این محصول بهتر و بالاتر می باشد و کاربرد آن برای دما های بالا بیشتر است.

از کاربرد های این محصول می توان به استفاده از آن در کلیه صنایع غذایی، محیط های آزمایشگاهی، پتروشیمی و پالایشگاه ها و کاربرد های شهری اشاره کرد.

 ورق استیل 316

                            ورق استیل 316

خرید ورق استیل 316

از آنجایی که ورق استیل 316 کاربرد های حساس و خاصی دارد پس در هنگام خرید بهتر است به نکاتی توجه شود. یکی از نکات مهم در خرید ورق های استیل کیفیت آن می باشد که باید مورد بررسی قرار داده شود.

برای اطمینان از کیفیت و مواد اولیه استفاده شده در این محصولات بهتر است که در ابتدا به برند و شرکت سازنده آن توجه شود که از اعتبار کافی برخوردار باشد و نکته بعد که باید به آن توجه شود این است که ورق های استیل از نمایندگی و مراکز معتبر خریداری شود.

ورق استیل ضد اسید

یکی از ورق های استیل ضد اسید ورق استیل 316 می باشد که در برابر مواد اسیدی دچار هیچ گونه خوردگی و پوسیدگی نمی گردد و از خود مقاومت خوبی را نشان می دهد.

این ورق استیل در برابر مواد اسیدی مثل سولفوریک اسید، هیدروکلریک اسید، استیک اسید، فورمیک اسید، تانتاریک اسید، کلرید های سولفات، آلکالین و... مقاومت بسیار بالایی را دارا می باشد.

فروش ورق استیل 316

ورق استیل 316 کالایی وارداتی می باشد و در داخل کشور تولید نمی شود و بیشتر از کشور های اطراف ایران وارد می شود. فروشگاه ها و مراکز فعال زیادی در بسیاری از شهر های ایران هستند که با واردات این محصولات آن را به راحتی در اختیار مشتریان قرار می دهند.

به دلیل تعداد زیاد این مراکز و وجود ورق های استیل متعدد در بازار هنگام خرید و فروش این محصولات باید دقت شود که کالا های تقلبی مشابه با اصل خریداری نشود.

 ورق استیل 316

                                   ورق استیل 316

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :