شماره تماس مستقیم : 09128674008 --

شیر یک طرفه استیل

شیر یک طرفه استیل یا چک ولو استیل با هدف جلوگیری از بازگشت سیالات در خطوط لوله طراحی شده است. با نصب این شیر در مسیر لوله می توان جهت حرکت سیال را به راحتی کنترل کرد. از شیرهای یک طرفه استیل معمولاً در صنایع غذایی و دارویی استفاده می شود.

 

برای اطلاع از از قیمت و استعلام موجودی لطفا با شماره 09128674008 تماس بگیرید.

شیر یک طرفه استیل

 

شیر یک طرفه

شیر یک طرفه چیست؟

شیر یک طرفه نوعی شیر صنعتی است که به طور خودکار از بازگشت سیال به خط لوله جلوگیری می کند. این شیر با وجود ساختار ساده، بسیار کارآمد است و به خوبی می تواند جریان سیالات را کنترل کند. تنوع شیرهای یک طرفه بسیار زیاد است، ولی از همه آن ها برای کنترل حرکت سیالات استفاده می شود.

موارد استفاده از شیر یک طرفه

شیر یک طرفه به طور گسترده در صنعت کاربرد دارد. برخی از کاربردهای متداول این قطعه عبارتند از:

  • صنایع کشاورزی
  • صنایع غذایی
  • داروسازی
  • نیروگاه ها
  • سیستم های تهویه مطبوع

انواع شیر یک طرفه

شیر یک طرفه به دلیل تنوع کاربری، با مشخصات مختلف تولید می شود. در حال حاضر ساخت این قطعه در سایزهای مختلف و با متریال های گوناگون انجام می شود. از انواع شیر یکطرفه کوچک و بزرگ گرفته تا شیرآلات یکطرفه کربن استیل یا استنلس استیل، همه در زمره شیرهای یکطرفه استیل قرار دارند. در این بخش با چند نمونه از پرکاربردترین شیرآلات یک طرفه آشنا می شویم.

شیر یکطرفه دیسکی

این شیر با درپوشی به شکل دیسک شناخته می شود. شیرهای یک طرفه دیسکی از نظر ساختار و عملکرد به انواع مختلف نظیر شیر فشاری، شیر پروانه، شیر دریچه ای، شیر ویفری و... تقسیم می شوند.

شیر یکطرفه توپی

شیر یک طرفه توپی درپوشی کروی شکل دارد. شیر توپی فنردار، شیر توپی سه راه و شیر توپی جریان معکوس برخی از انواع شیرهای یک طرفه توپی هستند.

شیر یکطرفه برقی

این شیر همانطور که از نامش پیداست با نیروی برق کار می کند. البته میزان مصرف برق شیر یکطرفه برقی بسیار اندک است، با این حال این شیر برقی عملکرد مناسبی دارد.

شیر یکطرفه قوچی

شیر یکطرفه یا چک ولو قوچی نوعی شیر ضد ضربه و ضد صداست. این شیر عملکرد پرسرعتی دارد، به طوری که در هنگام باز و بسته شدن صدای زیادی ایجاد نمی کند.

شیر یک طرفه استیل 

شیر یک طرفه

ویژگی ها و مزیت های شیر یکطرفه استیل

شیر یک طرفه استیل به دلیل مزیت های متعدد خود محبوبیت زیادی دارد. با استفاده از این قطعه می توان جریان سیالات را به راحتی در قسمت های مختلف واحدهای صنعتی کنترل کرد. این ویژگی به شکل قابل توجهی در انجام فرآیندها به صورت بهینه موثر است.

مقاومت فشاری بالا تا ۶۰۰۰ PSI، قدرت تحمل حرارت بالا، استحکام فیزیکی بالا، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، سهولت نصب، نگهداری و استفاده از دیگر نقاط مثبت شیرهای یک طرفه استیل به شمار می رود.

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :