شماره تماس مستقیم : 09128674008 --

سه راه استیل

 سه راه یکی از اتصالات مورد استفاده در خطوط لوله کشی است که با هدف گرفتن یک انشعاب از خط لوله طراحی شده است. سه راه استیل نیز همچون دیگر انواع سه راه برای همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. در خطوط لوله فلزی از این نوع اتصال به منظور جدا کردن انشعابات استفاده می شود. صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی از جمله صنایعی هستند که سه راهی های استیل در آن ها کاربرد دارند.

 

برای اطلاع از از قیمت و استعلام موجودی لطفا با شماره 09128674008 تماس بگیرید.

 

 سه راه استیل

سه راه استیل

مشخصات سه راه استیل

سه راه استیل ظاهری شبیه به حرف T دارد. بخش هدر آن از طریق قسمت های ورودی و خروجی و به صورت هم راستا با مسیر لوله کشی نصب می شود. رایزر قسمت انشعابی است که معمولا در موقعیتی با زاویه ۹۰ درجه نسبت به هدر قرار دارد.

سه راه استیل 

سه راه استیل

 

 

دسته بندی انواع سه راه استیل

سه راهی لوله استیل را می توانیم بر اساس چند معیار مهم به چند شکل دسته بندی کنیم. سایز، متریال، نوع اتصال، قطر دهانه و زاویه رایزر برخی از معیارهایی هستند که سه راهی های استیل با توجه به آن ها تقسیم بندی می شوند.

سایز

سایز سه راه استیل به سایز مسیر لوله کشی بستگی دارد. با توجه به تنوع سایز در خطوط لوله، سه راهی های استیل از نظر سایز با تنوع بسیار زیادی تولید می شوند.

متریال

سه راهی لوله استیل می تواند از کربن استیل یا استنلس استیل تولید شود. هر یک از این متریال ها به دلیل ویژگی های خود، در موقعیت ها و شرایط مختلف کاربرد دارند. سه راهی های استنلس استیل به عنوان اتصالاتی باکیفیت و مقاوم در برابر خوردگی، اکسیداسیون، حرارت و... در فعالیت هایی چون صنایع غذایی، دارویی و شیمیایی بسیار پرکاربردند. مخصوصا انواع سه راه استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ در دسته پرکاربردترین اتصالات فلزی جای دارند.

نوع اتصال

برخی از پرکاربردترین سه راهی های استیل بر اساس نوع اتصال عبارتند از:

  • سه راه رزوه ای
  • سه راه جوشی
  • سه راه ساکت ولد

سه راه استیل رزوه ای

اتصال سه راهی استیل رزوه ای به لوله از طریق رزوه یا دندانه های آن انجام می شود.

سه راه جوشی استیل

سه راه استیل جوشی با جوشکاری به صورت لب به لب به لوله متصل می شود.

سه راه استیل ساکت ولد

برای اتصال سه راه ساکت ولد ابتدا لوله وارد دهانه سه راه شده و سپس بخش های مرزی میان لوله و سه راه جوشکاری می شود.

قطر دهانه

از نظر قطر دهانه انواع سه راه استیل به دو گروه سه راهی های مساوی و تبدیلی تقسیم می شوند. در سه راه مساوی قطر دهانه هر سه طرف با یکدیگر مساوی است. در سه راه تبدیلی استیل معمولا قطر دهانه ورودی و خروجی هدر مساوی است و دهانه رایزر یا بخش انشعابی قطر کمتری دارد.

زاویه رایزر

زاویه رایزر سه راهی لوله استیل نسبت به هدر ممکن است ۹۰ یا ۴۵ درجه باشد.

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :