شماره تماس مستقیم : 09128674008 --

تسمه استیل 316

مشخصات تسمه استیل 316

تسمه استیل 316 در واقع در دسته استیل های زنگ نزن آستنیتی قرار می گیرد به صورتی که در برابر بسیاری از عوامل دچار خوردگی و یا پوسیدگی نمی شود. علاوه بر این مقاومت این محصول نسبت به اکسید شدن در شرایط کاری مداوم تا درجه 900 درجه سانتی گراد خوب است و مقاومت در برابر اکسید شدن را دارا می باشد.

همچنین این استیل در مقایسه با دیگر استیل ها استحکام و دوام بیشتری دارد و قدرت کششی بیشتری نسبت به استیل 304 از خود نشان می دهد. اما باید به این نکته توجه داشت که با وجود استحکام و قدرت کششی بیشتری که دارد اما در مقایسه با دیگر محصولات مشابه در برابر مواد اسیدی و همچنین در مجاورت با محلول های رقیق گرم و سرد مثل اسید سولفوریک، اسید کلریدریک، اسید استیک، سولفات اسید، فرمیک و تارتاریک کلریدهای قلیایی مقاومت و قابلیت کمتری را در برابر خوردگی حفره ای از خود نشان می دهد.

تسمه استیل 316 بسیار کم کربن است و مقدار کربن به کار رفته در این نوع استیل نسبت به سایر استیل ها بسیار کمتر است. از دیگر ویژگی ها و مشخصات این تسمه استیل این است که در برابر جوشکاری نیز مقاوم است بنابراین از این محصول برای قطعاتی که با جوشکاری ساخته می شود و بعد از آن نمی توان آن را تابکاری کرد بسیار مناسب می باشد.

با توجه به ویژگی و مشخصات گفته شده در مورد این نوع تسمه استیل باید گفت که این نوع محصول جز پرکاربردترین تسمه های استیل محسوب می شود و کاربرد های متنوع و زیادی در انواع صنایع دارند. از جمله این کاربرد ها می توان به استفاده از آن در صنعت عایق کاری، در تولید کابل برق و تلفن، تولید لوازم آشپزخانه و چاقو سازی، در صنعت اتومبیل سازی، ساخت وسایل جراحی و... اشاره کرد.

 تسمه استیل 316

                                تسمه استیل 316

قیمت تسمه استیل 316

یکی از نکات مهم در هنگام خرید و فروش تسمه استیل 316 توجه به قیمت این محصول است که ممکن است با توجه به عوامل مختلف قیمت آن متغیر باشد. عوامل بسیاری در تعیین قیمت تسمه های استیل دخیل هستند که با توجه به این عوامل می توان قیمت نهایی این محصول را مشخص کرد.

برخی از عوامل تعیین کننده قیمت تسمه استیل 316 عبارت است از:

یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت نهایی این محصول مربوط کیفیت این محصول است که در درجه اول باید از مواد اولیه مرغوب و طبق استاندارد استفاده شود تا بتوان محصولی با کیفیت را در اختیار مشتریان قرار داد. برند و شرکت تولید کننده محصول نیز در کیفیت آن بسیار تاثیرگذار است که هر چه برند و شرکت مربوط معتبر تر باشد قطعا محصولاتی با کیفیت تر را تولید خواهند کرد. یکی دیگر از نکات مهم در کیفیت تسمه های استیل این است با توجه به وجود بسیار این محصولات و کالا های تقلبی که بسیار شبیه به جنس اصل می باشد باید در هنگام خرید نهایت دقت و بررسی های لازم انجام شود و حتما از فروشگاه ها و مراکز معتبر این محصولات خریداری شود.

نرخ ارز و دلار یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت این محصول می باشد. از آنجایی که تسمه های استیل از دیگر کشور ها وارد ایران می شود و خود ایران نقشی در تولید این محصولات ندارد پس قیمت این محصولات با نرخ ارز و قیمت جهانی این کالا محاسبه می شود و نوسان در قیمت ارز باعث تغییر و نوسان در قیمت تسمه های استیل خواهد شد.

وزن و ضخامت تسمه استیل 316 یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت این محصولات است که هر چه ضخامت این محصول بیشتر باشد وزن آن نیز بیشتر خواهد شد در نتیجه با بالا و پایین شدن وزن این تسمه های استیل قیمت آن هم کم و زیاد خواهد شد.

 تسمه استیل 316

                              تسمه استیل 316

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :