شماره تماس مستقیم : 09128674008 --

پروفیل استیل 201

مشخصات پروفیل استیل 201

پروفیل استیل 201 در واقع محصولی از جنس استیل می باشد که در شکل ها و اندازه های مختلف در بازار موجود می باشند و با توجه به نوع آن کاربرد های متنوع و زیادی را دارا است. این محصول دارای مقداری کروم می باشد که با ایجاد لایه ای بر روی این محصول آن را در برابر زنگ زدگی مقاوم ساخته است.

این نوع استیل جز سری 200 فولاد های ضدزنگ می باشد و با توجه به کیفیت این محصول کاربرد های متنوع و زیادی دارد و برای مصارف خاص گزینه مناسبی می باشد اما با این حال برای کار ها و سازه هایی که دارای مواد خورنده مثل آب نمک و یا آب شور دریا باشد مناسب نیست و ممکن است این نوع استیل در مواجه با این مواد دچار خوردگی و یا پوسیدگی گردد.

از دیگر ویژگی های این نوع پروفیل استیل مقدار کم نیکل به کار رفته در آن است که در مقایسه با دیگر استیل ها بسیار کم می باشد بنابراین قیمت این محصول نیز در مقایسه با دیگر محصولات مشابه از قیمت کمتری برخوردار است. این محصول خاصیت مغناطیسی ندارد اما با فرآیند سردکاری خاصیت مغناطیسی را به دست می آورد. از پروفیل استیل 201 معمولا به جای استیل 301 استفاده می گردد اما این نوع استیل معمولا در برابر مواد های شیمیایی از مقاومت کمتری برخوردار می باشد.

اما در مقایسه دیگر این پروفیل با استیل 301 باید که نوع 201 این محصول استحکام بیشتری دارد و این به دلیل استفاده از نیتروژن زیاد در این محصول است و این استحکام بیشتر در دما های پایین می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های این محصول این است که این نوع پروفیل استیل با عملیات حرارتی سخت نمی گردد و به جای آن در دمای 1010 الی 1066 درجه سانتی گراد آنیل کاری می شود و بعد از این مرحله به وسیله آب یا هوای خنک کوئنچ می شود. از دیگر قابلیت های این استیل خاصیت شکل پذیری و کشیدگی مناسب و بالا آن است. همچنین این استیل را می توان با کلیه روش های استاندارد جوشکاری کرد.

مقاومت پروفیل استیل 201 در دمای کم و بسیار سرد بسیار خوب است بنابراین استفاده از آن در محیط های سرد بسیار مناسب می باشد.

از این نوع استیل در صنایع مختلف استفاده می شود و به دلیل هزینه کم و استحکام بالایی که دارد کاربرد های زیاد و متنوعی دارد و جز پرکاربردترین نوع استیل می باشد. اما بهتر آن است که از این نوع استیل در فضا ها و مکان هایی که عناصر خورنده وجود دارد استفاده نشود به علاوه برای سازه هایی که فضا های باز می باشد توصیه نمی شود.

 پروفیل استیل 201

                              پروفیل استیل 201

قیمت پروفیل استیل 201

امروزه با توجه به نوسان در نرخ ارز و تغییر دائم نرخ آن قیمت این پروفیل استیل 201 هم دائم در حال تغییر می باشد و به همین دلیل نمی توان نرخ و قیمت ثابتی را برای این محصول در نظر گرفت پس بهتر است که برای اطلاع دقیق از قیمت این محصولات با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت شود و اطلاعات دقیق را از آن ها دریافت نمود.

از دیگر عوامل موثر در قیمت پروفیل های استیل هزینه های مربوط به حمل و نقل آن است که افزایش و یا کاهش مصرف سوخت در میزان قیمت این محصول بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وزن، ضخامت و طول این محصول نیز در قیمت آن تاثیرگذار است و هر چه میزان ضخامت، وزن و طول این محصولات بیشتر شود معمولا قیمت آن هم بالاتر خواهد رفت.

بدون شک عوامل دیگری مثل کیفیت محصولات، نوع ساختار و برند این پروفیل ها نقش مهمی در تعیین قیمت آن خواهند داشت به علاوه تحولات در بازار های جهانی معمولا بر روی قیمت پروفیل جهان موثر خواهد بود.

 پروفیل استیل 201

                            پروفیل استیل 201

 

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :